WIEDZA O MUZYCE

Muzyka jako jedna z dziedzin sztuki odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Cały czas jest wokół nas. Wszystkie dźwięki, odgłosy i zjawiska akustyczne, jakie dochodzą do naszych uszu, możemy nazwać muzyką. W związku z tym muzyka powinna stać się przyjacielem każdego, a dzieciom od najwcześniejszych chwil ich życia należy umożliwiać obcowanie z nią w miarę możliwości w sposób aktywny.

 

p

Gdy nasze ciało nabiera nowych umiejętności, a na pewno gra na instrumentach, śpiew lub taniec tego wymaga, mózg musi te nowe umiejętności „zapisać”. Związane jest to z powstawaniem większej ilości połączeń między neuronami. Te zazwyczaj mają ich kilka. Powstaje więc sieć, która jest ukrytym potencjałem. Ucząc się nowych rzeczy, rozwijamy umysł i mózg. Mamy też poczucie, jakbyśmy stali się mądrzejsi. Gdybyśmy zbadali mózgi ludzi aktywnych muzycznie i tanecznie, to okazałoby się, że zmieniła się ich aktywność umysłowa. Badania mózgów ludzi kreatywnych wykazały, że kreowanie nowych wizji i rozwiązań jest powiązane z inną niż przeciętna aktywnością elektryczną kory mózgowej.

 

JESTEM NAUCZYCIELEM?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LICZBY MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE

2977

 

 

p

"Jesteśmy stworzeniami muzycznymi"
Jeśli ciekawi Cię ta teza, to koniecznie przeczytaj książkę dr. Oliviera Sacksa o sile muzyki, jaką jest muzykofilia. Uważa on, że rytmy i dźwięki zajmują więcej miejsca w naszym mózgu niż chociażby umiejętności językowe. Jako neurolog odkrył i zbadał, jaką rolę muzyka odgrywa w naszym życiu. Jedną z praktyk dr. Sacksa jest śpiewanie osobom z afazją, czyli zanikiem mowy, utworu "Happy Birthday". Według niego jest to punkt wyjścia do leczenia pacjentów z tą dolegliwością, aby kiedyś w życiu jeszcze śpiewali...

 

 

Warsztaty dla nauczycieli

Zdobądź wiedzę i praktyczne umiejętności taneczno - ruchowe wspomagające edukację, rozwój, psychikę i zdrowie dziecka.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swoich umiejętności w pracy z grupami  w zakresie umuzykalniania, rytmizacji, tańca i animacji, z dziecimi w wieku przedszkolnym, dorosłymi, młodzieżą i seniorami.

 

Celem warsztatów metodycznych jest skuteczna forma ruchu z wykorzystaniem elementów rytmicznych, tanecznych i animacyjnych.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy i umiejętności w obszarze pracy z ciałem poprzez ruch, taniec i zabawe z grupą.
Warsztaty poprowadzi wykwalifikowana kadra instruktorów pracująca z dziećmi w przedszkolach, szkołach tańca, domach kultury.
Czas trwania warsztatów: 2 -3 godziny.
Realizacja warsztatów:
- teoretyczne wprowadzenie do metod pracy z dziećmi w zakresie muzyki, tańca i animacji
- praktyczne przykłady zastosowań metod umuzykalniających, rytmizujących i animacyjno - tanecznych
- autorskie przykłady taneczno - animacyjne (do wykorzystania na potrzeby występów)
- ruch z ciałem - aktywizacja
- kszatłtowanie możliwości taneczno - animacyjnych
 
Szczegóły już wkrótce...
Zapraszamy
 

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.