WITAJ W ŚWIECIE MUZKI !

CENTRUM REALIZACJI MUZYCZNYCH

gwarancja dobrej jakości

MIŁO NAM, ŻE CHCESZ NAS POZNAĆ!

Witamy na stronie Centrum Realizacji Muzycznych Lublin

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych oferowaną dla Państwa przez Naszą firmę.

 

z

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

OD

01. Rytmika

Istotą zajęć z rytmiki jest odtwarzanie przebiegu muzycznego za pomocą ruchu ciała dziecka, ale jest to również taniec, śpiew, gra na instrumentach, improwizacja ruchowa, malowanie do muzyki. Metoda ta oparta jest na szeroko idącym zrozumieniu tkwiącej potrzeby ruchu i aktywności. Zajęcia prowadzone są w trzech grupach wiekowych: 3 - latki, 4,5 - latki i 6 - latki. Zajęcia sprawiają, że każde dziecko w sposób łatwy i przystępny przyswaja sobie świat muzyki, przygotowuje się do występów publicznych, uczy prostych układów tanecznych, wyrabia umiejętności współpracy w grupie, poprawia swoją pamieć i koncentracje a także koordynację ruchową swojego ciała.

Zajęcia są prowadzone przez instruktora z muzycznym wykształceniem.

Czas zajęć -  30 min.

 

02. Taniec

Taniec pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny dziecka. Dzięki zajęciom dzieci w wieku przedszolnym i szkolnym mają lepszą koordynację ruchową i poczucie rytmu. Systematyczny taniec pozwala utrzymać wysoką kondycję, wyrabia potrzebę aktywości, a także pozawala utrzymać prawidłową wagę ciała. Dzięki zajęciom z tańca dzieci doskonale radzą sobie z rozładowaniem negatywnych emocji co za tym idzie lepiej radzą sobie ze stresem. Przygodę z tańcem mogą rozpocząć juz najmniejsze  3 - latki na zasadzie zabaw tanecznych. Zajęcia z tańca odbywają się w grupach, uczą współpracy, odpowiedzialności grupowej, pozwalają rozwijać pamieć poprzez zapamiętywanie układów tanecznych. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany instruktor.

Czas zajęć - 30 min.

 

 

03. Muzykoterapia

Treningi relaksacyjne zaliczamy do stymulujących działań rewalidacyjnych, które wspomagają proces uczenia się. Stymulują osiągnięcie wewnętrznego spokoju i odprężenia. Wykonywane w trakcie zajęć przez 5 - 10 min. wprowadzają faze relaksu i wpływają korzystnie na fizyczne oraz psychiczne zdrowie dziecka. Wykonywane ćwiczenia skłaniają dzieci do koncentracji wzrokowej na gestach, ruchach i czynnościach. Dzięki ćwiczeniom dziecko uczy się skupiać myśli na własnych doznaniach. Słuchanie muzyki w połączeniu z ćwiczeniami przygotowuje dziecko do osiągniecia spokoju i relasku. Muzyka relaksacyjna ułatwia oddech, rozluźnia napięcie mięśniowe, wprowadza nastrój spokoju, zachęca do odpoczynku i spokojnego ruchu.

Czas zajęć - 30 min.

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.